fbpx

10 мудрих порад на допомогу батькам у формуванні особистості дитини

В чому полягає мета виховання дітей? Що дано від народження та яка природа дитини? а що не дано та потрібно розвивати батькам? Єврейська мудрість батькам на кожен день!

Мета виховання – допомогти побудувати самих себе як різнобічно розвинену особистість у якій є духовні цінності, самостійність, бажання вчитися і вдосконалюватися, ініціативність і самоконтроль, вміння робити зусилля й приймати рішення, висловлювати почуття, контролювати уяви та цікавості, працелюбність, впевненість у собі, відповідальність, цілеспрямованість, життєрадісність, та багато іншого.

10 порад-дій, виконуючи які щодня допоможуть кожному з батьків досягти мету в вихованні.

 1. ПОХВАЛА НА ОСНОВІ ОБ’ЄКТИВНОСТІ — Як Я виявляю похвалу на зусилля / прогрес / взаємини моєї дитини, ________________?
 2. БАТЬКІВСЬКА УВАГА —– Як Я проявляю увагу та інтерес до світу моєї дитини, _________?
 3. ДОВІРА ТА ПІДТРИМКА —– Як Я проявляю довіру та підтримку моїй дитині, ________? Я даю їй вибір і відповідальність?
 4. БАГАТОРАЗОВЕ ПОВТОРЕННЯ ТА ДОПОМОГА —- Як Я допомагаю своїй дитині, _____? Направляю або роблю за неї? Повторюю спокійно? Вислуховую до кінця та задаю питання?
 5. СПІВЧУТТЯ — Як Я проявляю співчуття моїй дитині, __________? Даю час сказати та подумати самій варіанти рішень і дій або даю свою думку і пораду?
 6. ПРАВИЛЬНА РЕАКЦІЯ ТА САМОКОНТРОЛЬ —- Чи правильно Я реагую на свою дитину, _________________? Спокійно, впевнено і позитивно?
 7. ПОВАГА —- Як Я проявляю повагу до старань і зусиль моєї дитини, ____________? Даю достатньо часу почати та закінчити або кваплю?
 8. ПРИЗИ ТА ЗАОХОЧЕННЯ — Моя ініціатива заохотити дитину, _____________, невеликими призами та нагородами?
 9. ПОСМІШКА — Я посміхаюся при зустрічі очима з дитиною, __________? Як часто знаходжу можливість сміятися разом?
 10. ОСОБИСТИЙ ПРИКЛАД! — Чи Я, дійсно, приклад наслідування для моєї дитини, ______________?

Бери та роби!

ЩО ДАНО АБО НЕ ДАНО ВІД НАРОДЖЕННЯ? ЩО РОЗВИВАТИ? ТА ЧОМУ НАВЧАТИ?

Як батьки, ми повинні розуміти, з якими якостями наші діти НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ, щоб ВЧИТИ; і з якими НАРОДИЛИСЯ, щоб РОЗВИВАТИ.

ЩО ТА ЯК НАВЧАТИ – БАТЬКАМ ПОРАДИ?

 • ДУХОВНІ ЦІННОСТІ, КУЛЬТУРУ ПОВЕДІНКИ, ЕТИКУ ТА МОРАЛЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ — то на, що ми найбільше реагуємо; наше “чистий час” з дітьми; особистий приклад; похвала; привити навички самостійності та можливість робити свій вибір
 • МОВУ ТА МАНЕРУ РОЗМОВЛЯТИ – навчити думати перед тим як сказати та коли говорити, підбирати слова
 • БАЖАННЯ ВЧИТИСЯ, ДОКЛАДАТИ ЗУСИЛЛЯ ТА ПРАЦЕЛЮБНІСТЬ, ПОСИДЮЧІСТЬ – проявляти повагу до старання дитини та розвивати якість самостійності; під час навчання головний фокус на самому процесі та радості навчання; запитувати думку дитини
 • ПОВАГУ ДО БАТЬКІВ, СЕБЕ, ЛЮДЕЙ – особистий приклад – як та що ви говорите; як чинити зі своїми батьками, самим собою та людьми, які вас оточують

ЩО ТА ЯК РОЗВИВАТИ – БАТЬКАМ ПОРАДИ?

 • ДОПИТЛИВІСТЬ ТА УЯВУ – розвивати допитливість з чіткими кордонами та приводити уяву до практики
 • УСПІХ – широке значення успіху в розумінні та виконанні життєвої місії, а не обмеженого фокусу на фінанси, кар’єру або визнання чи владу
 • САМОСТІЙНІСТЬ ТА ІНІЦІАТИВНІСТЬ – допомагати дітям вирішувати їх проблеми й приймати рішення самим, а не давати відповіді та поради роблячи це за них
 • ВМІННЯ ДОЛАТИ МИТТЄВІ БАЖАННЯ ТА ПОРИВИ – через гру в “Світлофор” – зупинись, подумай, дій; тримати під контролем бажання та пориви. Зефірний Експеремент від Стенфордського університету підтвердив важливість самоконтролю та виявив, що ті діти, яку можуть долати бажання – у майбутньому стають більш успішні дорослі. Документальний фільм від Ілларіона Павлюка “Планета обезьян. Куда исчезают умные дети?” освітлює тест.

Роздрукуйте, розмістіть фотографію та напишіть ім’я вашої дитини! Щодня дивиться на це нагадування, щоб розвинути та позитивно вплинути на формування особистості вашої дитини.

Ці слова мудрості адаптовані з курсу Ашера Кушніра, Ізраїльський вчитель, раббі, лектор та фахівець з виховання дітей та сімейних відносин. Ашер Кушнір описує 10 щоденних дій-інструментів, які батьки можуть використовувати, щоб виховання своїх дітей було більш успішним! 

Рекомендуємо прослухати повний курс з виховання дітей на російській мові тут.

Written by Anna A. Block

Anna A Block is an educator, entrepreneur, and a mother of three little girls ages 7 and under. She believes in a beauty and power of ordinary, daily mundane. It is where the magic happens and memories created for a lifetime. And, it takes only 20 minutes of "pure" time to tell a story, play, read, talk, make or learn something together. Anna is fluent in English, Ukrainian, Russian, and is learning Hebrew. To know more about Anna, visit her website: AnnaABlock.com or read about her on About Us page.

0 Comments

Submit a Comment

Join Our Newsletter

Related Posts

Pin It on Pinterest

Share This